Dzieła J.R.R. Tolkiena jako prezent dla chłopaka na święta

Johna Ronalda Reuela Tolkiena nie trzeba przedstawiać. To autor znany i ceniony na całym świecie. Stworzył wiele niezapomnianych dzieł, które weszły na stałe do kanonu literatury. Z książek J.R.R. Tolkiena czerpią kolejne pokolenia i wciąż odkrywają nowe znaczenia oraz wartości, którymi warto kierować się w życiu. Dzieła takie jak “Władca Pierścieni” czy “Hobbit” trafiają szczególnie mocno do męskiego serca. Rozszerzeniem tych historii jest książka zatytułowana “Silmarillion. Wydanie ilustrowane” opracowana przez Wydawnictwo Zysk i S-ka. Może być to prezent dla chłopaka na święta, który sprawi radość, a nawet może zmienić podejście do życia i podejmowanych decyzji związanych z przyszłością.

Mity i legendy z zamierzchłej przeszłości Śródziemia

Warto podkreślić, że “Silmarillion. Wydanie ilustrowane” to książka dużo mniej znana od innych dzieł J.R.R. Tolkiena. Powinna być to jednak pozycja obowiązkowa dla każdego fana tematyki fantasy. Opowiada o Pierwszej Erze Świata, czyli dniach poprzedzających historie rozgrywające się we “Władcy Pierścieni”. Autor opowiada legendy i mity, które sięgają początków Śródziemia, gdy elfy Wysokiego Rodu toczyły wojnę z siłami ciemności w celu odzyskania trzech świetlistych klejnotów ważnych dla całego świata.

Inspiracja do zastanowienia się nad własnym życiem

Historie opisane w dziełach J.R.R. Tolkiena można traktować tylko jako fikcyjne opowieści, które mają dać nam radość i zabawę. Celem autora było jednak coś więcej. Chciał on stworzyć mitologię wskazującą ważne cele w życiu, która będzie mogła stanowić inspirację dla ludzi. Taki punkt widzenia może być różnie oceniany, szczególnie przez młodych czytelników, nie da się jednak ukryć, że “Silmarillion. Wydanie ilustrowane” to książka od dekad przykuwająca uwagę ludzi w różnym wieku. Pozycja jest bogato ilustrowana i została wydana w twardej oprawie. Dzięki temu będzie to doskonały prezent dla chłopaka na święta. Pobudzi ciekawość i będzie pięknie prezentować się na półce wraz z innymi ulubionymi pozycjami książkowymi.

Johna Ronalda Reuela Tolkiena nie trzeba przedstawiać. To autor znany i ceniony na całym świecie. Stworzył wiele niezapomnianych dzieł, które weszły na stałe do kanonu literatury. Z książek J.R.R. Tolkiena czerpią kolejne pokolenia i wciąż odkrywają nowe znaczenia oraz wartości, którymi warto kierować się w życiu. Dzieła takie jak “Władca Pierścieni” czy “Hobbit” trafiają szczególnie mocno…